Sümboolika

Liiviklaste ainsaks välismärgiks on sõrmus, mille hõbedasel plaadil on kujutatud vapilõvi kuldse laine kohal, selle all tammelehtedega L-tähte. Sõrmuse rõngale on vermitud ÜS Liivika lipukiri EX SOLO AD SOLEM SOLI PATRIAE, mis tähendab: maa pinnalt päikese poole ainsa isamaa hüvanguks.
Sõrmusel kujutatud vapilõvi sümboliseerib mehisust, L-täht Liivikat, tammelehed isamaa-armastust ning kuldne laine viitab ÜS Liivika eelkäija Riia Eesti Üliõpilaste Seltsi “Laene” nimele. Sarnaselt enamusele seltsidele on Liivika üliõpilasorganisatsioon, kellel ei ole värve, me kanname valgepõhjalist üliõpilasteklit. Samuti puudub meil korporatsioonides kasutatav sõjaväeline atribuutika (rapiirid, vapid).

ÜS Liivika lipp läks okupatsiooni ajal kaduma. Puuduvad täpsed andmed, kas ja kuidas see hävis. 1999. aasta kevadel valmis vilistlaskogu toetusel Liivika uus lipp. Uue lipu kujundamisel arvestati kunagise lipu värvide ja elementidega. Lipp on kahevärviline – tumesinine ja hõbehall, millel on Liivika asutamisaasta, Liivika lipukiri ning kuldne laine koos vapilõviga.